Vodafone Önkéntes Közösség 2013 első félévében

Vodafone Magyarország 220 munkatársa 2013 első felében közel 1700 önkéntes órában önkénteskedtek tizenegy civil vagy önkormányzati fenntartású intézménynél.

Kerti bútorok felújítása és virágosítás a Templom utcai gyermekotthon lakásotthonában.

Ebben a különleges szükségletű gyermekeknek otthont adó fővárosi intézményben már jártak a Vodafone önkéntesei, akiket az áprilisi melegben is örömmel fogadtak. A nap során a nyolc lelkes önkéntes felújította a kültéri pad-asztal szettet, pótolta a hiányzó deszkákat, illetve lecsiszolta és lefestette a meglévőket. Emellett színesre dekorálták a vidám egynyári növényekkel frissen beültetett balkonládákat. Ahhoz, hogy az otthonban lakók nyáron is sokáig használni tudják a belső udvarra néző erkélyüket, az önkéntesek még egy árnyékot adó napernyőt is adományoztak az otthonnak. Különösen jó volt, hogy az egyik ott lakó is beállt az önkéntesek közé, és nagy élvezettel segített a férfi- munkákban.

Árnyékoló építése és kennel festés a Futrinka Egyesületnél

A Vodafone Magyarország önkéntesei 2013 májusában teljesítették a Futrinka Egyesület régi vágyát azzal, hogy árnyékot varázsoltak arra a kifutóra, amit a nap egész nap érintett. Az előkészületeknek köszönhetően az árnyékot adó és esőtől védő pavilon építése nagyon gyorsan ment, néhány óra alatt a betontalapzatra felkerült a fapavilon, ami kellemes árnyékot biztosít majd a kutyáknak a kifutójukon. A kifutó kerítésére és a kennelekre is ráfért a felújítás, ezért a csapat nagy része egész nap a kerítéssor és két kennel teljes rozsdátlanítását és festését végezte. Pihenésképp az önkéntesek hármas csapatokban vittek el kutyákat sétáltatni, akik nagy mozgásigényükkel boldogan sétálták végig a több kilométeres utat.

Az önkénteskedés mellett lehetőség volt megismerkedni az egyesület működésével és több kutyával is összebarátkozni, akik nagyon hálásak voltak a kimerítő sétákért és játékért. J

Nádkerítés feltétele és kerti játék felújítása egy budapesti anyaotthonban

A budapesti anyaotthont körbe veszi a többfunkciós kert, amire a ház ablakai is nyílnak. A kertben kiszáradt oszloptuják voltak, melyek nem csak elcsúfították a látványt, de a károsodás miatt a többi növény egészségét is veszélyeztették.  Emiatt a magasra nőtt tujákat el kellett távolítani, egy sarokba hordani, hogy később a kertben el tudják égetni. A kivágott tuják helyén tereprendezést kellett végezni az önkénteseknek, hogy a gödrök ne maradjanak ott. A dróthálós kerítésre 20-25 méter hosszan nádkerítést rögzíttek az önkéntesek, hogy az anyaotthonban lakók mindennapi életet óvja az utcán sétálók kíváncsiskodásától. A nádkerítés feltétele mellett a kertben kallódó villanyoszlopból ágyásszegély készült a lakók által korábban elültetett tök palántáknak és az egynyári virágoknak. Az anyaotthonban dolgozók és az otthon maradó édesanyák csatlakoztak a balkonládák díszítéséhez és virágok ültetéséhez. A kiadós ebéd után már csak a homokozó és a padok csiszolása és festése, illetve a nádtető pótlása maradt az elvégzendő feladatok közül. Az önkéntes nap végén mindenki a nádkerítés felszerelésén dolgozott, és ez a szokatlan kihívás nagyon jól összekovácsolta az egy csapatban dolgozó önkénteseket.

 

Emellett a Vodafone munkatársai:

  • kifestettek egy miskolci óvoda szobáit
  • édességet gyűjtöttek Húsvétra rászoruló gyermekeknek
  • kutyát sétáltattak, kennelt takarítottak és rendeztek a Gyömrői Árvácskáknál
  • folyosót festettek a Kiss János Altábornagy Általános Iskolában
  • részt vettek az Autizmus Világnapja szervezésében
  • rendbe tették a nadapi szintezési ösjegy környékét, tájékoztató táblákat és pihenő szetteket telepítettek http://velenceito.info/beszamolok/onkentes-munkaval-ujult-meg-nadapi-szintezesi-osjegy-kornyeke-fotok/
  • homlokzatot festettek, szemetet szedtek füvet nyírtak a Miskolci Vasutas Sport Club Kajak- Kenu sporttelepén
hét. ked. sze. csü. pén. szo. vas.
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Hírek

2024. március 07-én szerdán megtartottuk az ÖKA Erasmus+ projektje, az APTE (Új utak a munkakeresésben) záróeseményét az Európa Pontban.

Az eseményen bemutattuk a két éves munka (2022-2024) eredményeit, a munkakeresőket segítő innovatív eszközöket és megbeszéltük az ez idő alatt lebonyolított 3 magyarországi pilot program tanulságait.

A nemzetközi csapattal kidolgozott módszertan megosztásának egyik fontos célja, hogy a hazai szervezetek, HR szakemberek átvehessenek belőle olyan elemeket vagy akár a képzés struktúráját, melyeket ők is használni tudnak a mindennapi munkájuk során az álláskeresés folyamatában.

Az előadás után közösen beszélgettünk a konkrét tapasztalatokról. Az eseményen a munkaügyi területen dolgozó szakemberek is megosztották a munkájuk során felmerülő nehézségeket, sikereket és programjaikat valamint a pilot programokon résztvevő álláskeresők, pályaváltók, pályakezdők közül is többen a saját tapasztalataik megosztásával járultak hozzá az esemény sikeréhez.

Kellemes hangulatban sokat tanultunk egymástól és nagyon érdekes beszélgetésekben volt részünk.

A projekt eredményeit az https://apteprobono.eu/ honlapon lehet követni.

 

Köszönjük mindenkinek a részvételt, bízunk benne, hogy minden résztvevő számára tudtunk értékes információkkal szolgálni! 

 

Az előadás az Önkéntes Központ alapítvány Youtube csatornáján megtekinthető: https://www.youtube.com/watch?v=sOf8_M0vbcg

 

   Ha szeretnéd hasznosan tölteni a szabadidődet, ha szívesen belelátnál egy jól működő szervezet mindennapjaiba, ha érdekel az ökológiai szemlélet, a fenntartható mezőgazdaság és élelmiszerellátás, akkor közöttünk a helyed!

 

Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) olyan kutatási-innovációs feladatokon dolgozik, amelyek a gyakorlatban is alkalmazható eredményekkel segítik a hazai mezőgazdaság és élelmiszertermelés fenntartható fejlődését. Ennek érdekében kutatási hálózatokat alakítunk ki a gazdálkodókkal, hazai és nemzetközi kutatóintézetekkel, valamint ismeretterjesztő munkát végzünk, szaktanácsadást nyújtunk. Az ismeretterjesztés munkánk egyik alappillére, ezért három fős kommunikáció csapatunk soha nem fogy ki a hasznos és érdekes feladatokból.

 

Téged keresünk:

- ha kommunikációs képességeidet kamatoztatnád vagy továbbfejlesztenéd,

- ha besegítenél, hogy minél több érdekes hír és tapasztalat jusson el az ÖMKi kommunikációs csatornáin a gazdákhoz és a hobbikertészekhez,

- ha szívesen szerkesztesz online felületeket vagy szervezel eseményeket,

- ha fotóznál vagy rögzítenél akár amatőr tehetségeddel kép és videó anyagokat a rendezvényeinken!

 

Ha nálunk leszel önkéntes, akkor ígérjük neked:

- az együttműködést az ÖMKi jól működő kommunikációs csapatával, ahol pezseg a hiteles marketing-kommunikációs élet,

- megismerheted a biokertészkedés szemléletét és módszereit, miközben a kutatásokba is betekinthetsz,

- fejlesztheted, alkalmazhatod kommunikációs képességeidet,

- önkéntes munkáddal a fenntartható mezőgazdaság és a helyben termelt, egészséges élelmiszerek jelenét és jövőjét építed!

 

Ha heti néhány órát szívesen segítesz, annak rendkívül örülünk és akkor is ugyanúgy megbecsüljük a munkádat, ha csak alkalomszerűen és időszakosan jut időd önkéntes feladatokra.

 

Munkánkat Budapesten óbudai központtal végezzük, kutatóink és a velük együttműködő gazdák az ország egész területén jelen vannak, miközben munkánk egy részét online végezzük.

Várjuk jelentkezésedet a szilvia.dora@biokutatas.hu címre!

               Idén 15. alkalommal osztjuk ki az Önkéntességért díjakat.

 

 

 

2009-ben azzal a céllal hoztuk létre ezt a díjat, hogy növeljük az önkéntesség társadalmi ismertségét és elismertségét. 15 év távlatából elmondhatjuk, hogy ma már az önkéntesség a nonprofit szféra minden területén jelen van, és egyre több azon magánszemélyek száma, akik alkalmanként vagy rendszeresen végeznek önkéntes tevékenységet. 

 

A feladatunk e téren ma már az önkéntesség minőségének fejlesztése mind az önkénteseket foglalkoztató civil szervezetek körében, mind az önkéntes tevékenységet végzők körében.  Mára az önkéntesség kilépett az „egyszerű segítségnyújtás” szerepből. Egyre többen ismerik fel az önkéntesség szerepét, fontosságát a közösségépítésben, és azt, hogy az önkéntesség során megszerzett tapasztalatok nagy mértékben hozzájárulnak a kulcsképességek fejlesztéséhez. Az önkéntesség hozzájárul a fizikai és mentális egészség megőrzéséhez, segítséget ad a pályaválasztáshoz és pályamódosításhoz is 

 

A 2023-as év az elmúlt 3 év eseményei - a Covid-19 járvány és az Ukrajnában kitörő háború -után az önkéntesség terén is hozott némi nyugalmat , így a rendkívüli évek után a korábbi aktivitással, kevesebb váratlan helyzettel szembetalálkozva lehetett szervezni és megvalósítani az önkéntes programokat. 

 

A hagyományokhoz híven idén is várjuk a pályázatokat az Év Önkéntes Programja díjra olyan civil szervezetektől, intézményektől, akik mindennapi tevékenységeiket önkéntesek segítségével látják el. Örömmel fogadnánk olyan pályázatokat, amely bemutatja, hogy az önkéntes program, az önkéntesek bevonása milyen előrelépést hozott a szervezet életében az elmúlt 15 évben, nem csak az elmúlt 1 év során. Például: ha az évek során egy kisebb önkéntes közösségből mára már az önkéntesekre támaszkodó jól működő civil szervezet lett. 

 

2023-ben is keressük az Év Önkéntesét, a díjra olyan személyek jelölését várjuk, akik példaértékű önkéntes tevékenységet végeznek és e tevékenységük révén másokat is motiválnak az önkéntes tevékenységre. Fontos, hogy ebbe a kategóriába jelölni kell a díjra érdemesnek tartott személyt, önjelölés nem lehetséges.

 

Ma már a legtöbb cég életében fontos szerepet tölt be a társadalmi felelősségvállalás (CSR) a fentarthatóság, az employer branding. Ezek mind olyan tevékenységek egy vállalaton belül, melyekbe beépíthető az önkéntesség valamilyen formában. A Legjobb Vállalati Önkéntes Program nívódíjra azon vállalatok pályázatait várjuk, akik elősegítik, biztatják, támogatják munkavállalóikat önkéntes tevékenységek végzésére és ehhez a vállalat minden szükséges hátteret biztosít. Ezek a tevékenységek lehetnek fizikai munkán alapulóak és szaktudást átadóak is, azaz Pro Bono tevékenységek.

 

Az Év Közösségi Kezdeményezése közönségdíjra, olyan helyi kisebb szervezetek vagy helyi önkéntesekből álló közösségek jelentkezését várjuk, amelyek saját közvetlen környezetükben végeznek kiemelkedő tevékenységet önkéntesekkel. Ezt a díjat közönségdíj formájában adjuk ki, melyre online formában várjuk majd a szavazatokat. A szavazásról az Önkéntes Központ Alapítvány Facebook oldalán fogunk tájékozatatást adni. 

A szavazás időtartama 2023. október 16. 18.00 - 2023. november 10.18.00

Minden más kategóriában a pályázatokat szakmai zsűri fogja értékelni és elbírálni. 

A nyerteseknek a díjak átadására egy díjátadó est keretében 2023. december 07. Budapesten az Impact Hub dísztermében kerül sor. 

 

Pályázatok beadási határideje: 2023. október 09.

 

Online formában eléhető pályázati űrlapok linkjei:  

 

Az  ÉV ÖNKÉNTESE 2023.

 

Az  ÉV ÖNKÉNTES PROGRAMJA 2023. 

 

A LEGJOBB VÁLLALATI ÖNKÉNTES PROGRAM NIVÓDÍJ  (cégek)

 

Az  ÉV KÖZÖSSÉGI KEZDEMÉNYEZÉSE 2023. (közönségdíj) 

 

 

 

 

Önkéntessségért díj 2023. Részvételi szabályzata itt érhető el:

https://drive.google.com/file/d/1r98akpX3nGgpVxwdDoBK8uVC8AMndpL3/view?u...

Önkéntes Centrumok külső hivatkozásai